System przesuwnych zabudów balkonowych i tarasowych

Elementy przesuwne – okna i drzwi poruszają się na rolkach po prowadnicy dolnej o wysokości do 25 mm, składającej się z torów jezdnych (od 1 do 4) w zależności od ilości przesuwnych elementów.

Niewątpliwą zaletą systemu jest łatwy i czysty montaż możliwy do wykonania w wykończonych pomieszczeniach. Utrzymanie okien w czystości nie stanowi problemu, gdyż wszystkie elementy są wyjmowane z prowadnicy.

Obudowa balkonów pozwala na nadanie nowych walorów estetycznych i użytkowych niezbyt atrakcyjnym mieszkaniom z wielkiej płyty. Zabudowany balkon to nowa jakość mieszkania.
Zabudowa balkonu lub tarasu chroni przed kurzem, wiatrem i hałasem, dociepla mieszkanie i umożliwia wykorzystanie balkonu lub logii dla celów rekreacyjnych przez cały rok.
System składa się ze stałych i ruchomych części co daje nieograniczone możliwości konstrukcyjne. Mogą Państwo sami zadecydować zarówno o wyglądzie, jak i funkcjonalności.

W skrócie

System: Classic View
Materiał: Aluminium – Szkło
Typ szkła: 4mm
Opcje kolorystyczne: Paleta RAL
Kolor Akcesoriów: Czarny
Maksymalna szerokość jednego skrzydła: 1300 mm
Maksymalna wysokość jednego skrzydła: 2500 mm

Przykładowe realizacje

Informacje techniczne

System przesuwny classic view profil

Profile

Całkowicie przeszklona pozioma ściana przesuwna. Zawieszona konstrukcja składająca się z indywidualnie przesuwnych paneli. Panele otwierane do wewnątrz, na zewnątrz lub do środka. Otwieranie paneli przez przesuwanie na jedną stronę lub obie strony. Opcjonalnie z obrotową ramą. Regulacja wysokości po instalacji jest możliwa

System przesuwny classic view instalacja

Instalacja

Wszystkie elementy montażowe są ukryte w profilach. Nie wymagające konserwacji, niekorodujące i niezawodne komponenty. Elementy są blokowane za pomocą śruby podłogowej. Można zastosować zintegrowany panel przechodzący z systemem wielokrotnego ryglowania z dźwignią, zamkiem

System przesuwny classic view przesuwanie

Przesuwanie

Każdy element jest prowadzony przez dwa niezależne zespoły rolkowe w skrzydłach. Rolki o niskim poziomie hałasu, o niskim zużyciu, odporne na ciepło i na zimno. Skrzydła jeżdżą tylko w linii prostej

System przesuwny classic view uszczelnianie

Uszczelnienie i wentylacja

Okna zachodzą na siebie na około 30mm. Szczelina między poszczególnymi segmentami uszczelniona uszczelką tekstylną. Dolne i górne uszczelki szczotkowe mocowane w profilach skrzydła, nie w prowadnicy.

System przesuwny classic view szklenie

Szklenie

Szyby bezpieczne ze szkła hartowanego o grubości 8, 10 i 12 mm (ESG-H). Szyby mocowane za pomocą ukrytego systemu mocowania śrub w profilach górnego i dolnego panelu. W przypadku uszkodzenia łatwa wymiana szkła

System przesuwny SCS-L kolory

Kolory

Mogą Państwo wybrać dowolny kolor z obszernej palety RAL!