Jednym z popularniejszych rodzajów szkła jest szkło laminowane, czyli VSG. Składa się ono z dwóch lub więcej tafli szkła połączonych ze sobą za pomocą jednej lub wielu folii PVB lub EVA.

W zależności od zestawu oraz liczby i grubości poszczególnych tafli szkła oraz folii PVB , uzyskuje się szkło laminowane o różnych parametrach. Pozwalają one zaspokajać potrzeby w zakresie ochrony na równych poziomach Szkło laminowane ma szerokie zastosowanie zarówno w branży budowlanej jaki architekturze.

Swoje zastosowanie ma między innymi jako:

- balustrady,
- zadaszenia,
- ścianki działowe.

Swoje właściwości zawdzięcza specjalnej produkcji, która polega na sklejeniu dwóch lub więcej warstw wytrzymałym laminatem – takim jak np. folia PVB i EVA.

Materiał ten charakteryzuje m.in.:

- zupełna przezroczystość lub możliwość zabarwienia na wiele różnych kolorów,
- duża odporność na wysokie temperatury oraz na promieniowanie ultrafioletowe,
- wysoka wytrzymałość na rozerwanie i rozdarcie.

W naszej ofercie znajdują się rozmaite rodzaje tego szkła – udostępniamy warianty:

- Bezbarwne, przezroczyste,
- Kolorowe,
- Matowe,
- Z powłoką niskoemisyjną (charakteryzujące się niskim parametrem przenikania ciepła, przy zachowaniu odpowiedniej przepuszczalności promieni słonecznych).

Wszystkie rodzaje szkła laminowanego oferujemy w różnych wymiarach i o różnym stopniu wytrzymałości: od klasycznych, zabezpieczających przed zranieniem, po bardziej trwałe warianty ochronne i antywłamaniowe.

Udostępniamy do sprzedaży jedynie tafle laminowane spełniające odpowiednie wytyczne dotyczące ich produkcji oraz normy dotyczące ich parametrów. Dzięki temu mamy pewność, że oferowane szyby sprawdzą się w wielu różnych branżach i będą bezpieczne w odpowiedniej obróbce.